لیست مجوز ها

نماد اعتماد الکترونیکی یا اینماد نشانه‌ای است که از طرف مرکزی با نام توسعه تجارت الکترونیکی که وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران است، به عنوان تاییدیه به فروشگاه‌های اینترنتی داده می‌شود.

اینماد منحصراً توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صادر شده و به کسب و کارهای مجازی (کسب و کار اینترنتی و موبایل) مجاز با هدف ساماندهی، احراز هویت و صلاحیت آن‌ها اعطا می‌گردد؛ این نماد پس از بررسی وبگاه (وب‌سایت) و احراز هویت و صلاحیت مالک (حقیقی یا حقوقی) آن برای مدت دو سال صادر می‌گردد.

درگاه پرداخت اینترنتی، از خدمات زرین‌پال به‌شمار می‌رود که جهت بهبود فرایند مالی مشاغل خرد و کلان، به واسطهٔ فروش محصولاتشان در مقایسه با دیگر روش‌ها نظیر پرداخت در محل تعبیه شده‌است. از مهم‌ترین ویژگی‌های درگاه پرداخت زرین‌پال، قابلیت مسیردهی هوشمند مشتریان به سریع‌ترین درگاه پرداخت با بیش‌ترین نرخ تراکنش موفق است. درگاه پرداخت اینترنتی از قابلیت اتصال همزمان به درگاه‌های متنوع و معتبر شاپرکی (PSP ها) برخوردار است. به این صورت‌که کاربران را به سریع‌ترین و مطمئن‌ترین درگاه بانکی منتقل می‌کند و باعث افزایش درصد تراکنش‌های موفق می‌شود.

پی‌پینگ به‌عنوان پرداخت یار رسمی بانک مرکزی ایران، با ارائه درگاه پرداخت به کسب‌و‌کارها، روزانه میزبان چندین هزار تراکنش در شبکه بانکی کشور است. پی‌پینگ این روزها فقط یک ارائه‌دهنده سرویس‌های پرداخت آنلاین نیست و تلاش می‌کند مجموعه‌ای از سرویس‌ها و راهکارهای متناسب با نیازهای کاربران را ارائه کند و در کنار اینکه به‌عنوان مجموعه‌ای معتبر شناخته می‌شود، به جایگاه نخست این حوزه هم دست یابد. پی‌پینگ با شعار «راهکار جامع پرداخت کسب‌و‌کارها»، هدف اصلی خود را ارائه ساده‌ترین راهکارهای انتقال وجه آنلاین در امن‌ترین بستر ممکن قرار داده است.

انجمن کسب و کارهای اینترنتی می کوشد تا با ایجاد بستری مناسب برای تمامی نقش آفرینان فعال در زیست بوم (اکوسیستم) فناوری اطلاعات علاوه بر اینکه به حمایت کسب و کارهای فعال بپردازد؛ بستری حمایت گر و پویا جهت رشد شرکت های نوپا (استارت آپ ها) باشد، چرا که بر این امر واقف است رشد اقتصادی کشور عزیزمان و اشتغال فرزندانمان در گرو رشد روز افزون این عرصه نهفته است، انجمن بر این امر اذعان دارد که حضور حمایت گر دولت در این عرصه ضامن رشد و توسعه این زیست بوم (اکوسیستم) است و بر خود لازم می داند با حضور در مجامع دولتی و قانونگذاری و با ارائه دغدغه ها، در نقش آفرینی دولتی موثر باشد. این مجوز تنها مخصوص کسب و کار های شهر تهران می باشد و برای دریافت آن اخذ مجوز اینماد الزامی می باشد.

از سوی دیگر انجمن می کوشد تا با همراهی اعضای خود حامی مصرف کنندگان باشد تا بدین ترتیب فرهنگ نوینی که این زیست بوم (اکوسیستم) فراهم آورده است را در راستای خدمت به مردم سرزمین مان ایران استفاده نماید چرا که براستی ایشان شایسته بهترین ها هستند.

به استناد ماده 131 قانون کار جمهوری اسلامی ایران و در اجرای آیین نامه انجمن های صنفی و کانون های مربوط و به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی و بهبود وضع اقتصادی کارفرمایان که خود متضمن حفظ منافع جامعه نیز می باشد ، این انجمن صنفی تشکیل می گردد. پیگیری حقوقی مربوط به کسب و کار های اینترنتی، توسعه خرید اینترنتی در کشور، ارائه راهکار های فنی جهت تسهیل در خرید اینترنتی و … از موارد کاری انجمن کسب و کارهای اینترنتی می باشد.

blank