از زمان های قدیم تا امروز بارها شنیده‌ایم که “ستاره‌ها نماد بخت و اقبال ما هستند” یا “سرنوشتمان در آسمان‌ها نوشته شده!” این عبارت‌ها خیالی و خرافاتی نیستند. بر اساس عقیده گذشتگان متولدین هر ماه تحت تأثیر زودیاک ساین ماه تولد خود هستند. ستاره شناسان از یونان باستان تا کنون یک مدار فرضی به نام زودیاک را در نظر گرفته‌اند که هر فرد با توجه به ماهی که در آن متولد شده، تحت تاثیر بخشی از آن زودیاک قرار دارد.

زودیاک ساین
زودیاک ساین

اگر به علم نجوم علاقه دارید و می‌خواهید از تأثیر آن بر زندگی خود آگاه شوید، در ادامه به شما کمک می‌کنیم که زودیاک ماه تولد خود را پیدا کنید و نشانه های آن را ببینید.

زودیاک چیست؟

زودیاک برگرفته از یک کلمه یونانی به معنی “دایره حیوانات کوچک” است. زودیاک یک مدار و کمربند فرضی در مسیر خورشید و ستارگان است. زودیاک شامل 12 برج فلکی است که در واقع همان ماه های سال است. این برج های دوازده‌گانه تحت تأثیر خورشید، ماه و پنج سیاره اصلی یعنی عطارد، مریخ، مشتری، زهره و زحل قرار دارد.

زودیاک معمولا به 12 بخش مختلف تقسیم می‌شود که همان برج های فلکی هستند. هر کدام از برج های فلکی نشانه ای دارند که اصطلاحاً به آن زودیاک ساین می گویند. این تقسیم بندی اولین تقویم فلکی است و در گذشته ستاره سناسان از زودیاک ها به عنوان معیار نجومی کمک می‌گرفتند.

Zodiac sign من چیست؟

پیدا کردن زودیاک ساین ماه تولد کار سختی نیست. کافی است به کمک تاریخ تولدتان و روزی که به دنیا آمده‌اید، برج فلکی ماه تولدتان را در مدار زودیاک پیدا کنید. علاوه بر این، سال تولدتان هم مشخص کننده زودیاک چینی شماست. زودیاک چینی برای هر سال یک حیوان را اختصاص داده است و شما به راحتی می‌توانید حیوان سال خود را پیدا کنید.

معرفی زودیاک ساین ماه ها

برای هر یک از 12 ماه سال یک زودیاک ساین مشخص وجود دارد. ماهی که شما در آن متولد شده‌اید، نماد زودیاک مخصوص خودش را دارد. زودیاک ساین ها بر خصوصیات متولدین آن ماه اثر می‌گذارند و افرادی که متولد یک ماه هستند معمولاً خصوصیات اخلاقی مشترک زیادی دارند. در ادامه به ترتیب این زودیاک ماه ها را نام می‌بریم.

این هم بخوانید
صورت فلکی چیست؟ همه چیز درمورد صورت های فلکی
Astrology Dice
Astrology Dice with zodiac symbol of Leo
 1. برج فلکی  Aries  که به آن حمل یا قوچ هم می‌گویند، این برج فلکی مطابق با ماه فروردین شمسی است و زودیاک ساین افرادی که در این ماه به دنیا می‌آیند، گوسفند است. زودیاک Aries اولین برج فلکی  مدار زودیاک است.
 2. برج فلکی Taurus که به اسم برج فلکی ثور هم شناخته می‌شود، دومین بخش زودیاک است که ماه اردیبهشت را در بر می‌گیرد. حیوان این برج فلکی گاو است. بر اساس اعتقادات یونان باستان سیاره ونوس که الهه عشق و زیبایی است بر این برج حاکم است.
 3. زودیاک Gemini، دوپیکر یا جوزا که مربوط به ماه خرداد (31 اردیبشت تا 31 خرداد) است و با نماد دوقلوهای سماوی شناخته می‌شود.  سیاره حاکم بر آن عطارد است که به عقیده یونانیان نماد خدای پیام آور است.
 4. برج فلکی Cancer معروف به برج سرطان که با نماد خرچنگ شناخته می‌شود، مربوط به ماه تیر است. جالب است بدانید سیاره حاکم بر این برج، ماه است. برج فلکی سرطان چهارمین بخش مدار فرضی زودیاک است.
 5. پنجمین بخش از زودیاک، برج فلکی Leo یا اسد است. این برج فلکی که مطابق با ماه مرداد در تقویم شمسی است، با نماد شیر شناخته می‌شود. خورشید بر این برج فلکی حاکم است.
 6. برج فلکی Virgo یا سمبله که مربوط به متولیدن ماه شهریور است با نماد خوشه شناخته می‌شود. سیاره حاکم بر این بخش از زودیاک عطارد است و نماد پاکدامنی است.
 7. Libra یا میزان برج فلکی هفتم است که شامل متولدین مهرماه است. نماد آن ترازو و عنصرش هوا است و تنها ماهی است که زودیاک ساین آن بی‌جان است. سیاره حاکم بر برج فلکی میزان زهره است و در بین صورت فلکی ماه ها آن را مفیدترین بخش زودیاک می‌دانند.
 8. Scorpio هشتمین بخش زودیاک است که نماد آن عقرب است. این برج فلکی مخصوص متولدین آبان ماه بوده و عنصر این بخش از زودیاک آب و یک عنصر نیرودهنده دیگر است.
 9. Archer برج فلکی نهم در زودیاک است که با نماد تیر و کمان شناخته می‌شود. این برج فلکی مخصوص متولدین ماه آذر بوده و عنصر مرتبط با این برج آتش است. سیاره مشتری بر برج فلکی قوس حاکم است.
 10. دهمین ماه سال یعنی دی ماه (1 دی تا 29 دی) مربوط به برج فلکی Capricorn یا جدی است. زودیاک ساین دی ماه بز کوهی است و زحل سیاره حاکم بر آن است.
 11. Aquarius یازدهمین بخش زودیاک با نشانه آبریز و جاری کننده آب شناخته می‌‌شود. اورانوس که به اعتقاد یونانیان باستان نماد خدای آسمان ها است، بر برج دلو حاکم است. این برج فلکی مخصوص متولدین بهمن (30 دی تا 29 بهمن) است.
 12. و اما آخرین بخش از زودیاک که با آخرین ماه سال (30 بهمن تا 30 اسفند) مطابق است، به نام Pisces یا حوت شناخته می‌‌شود. زودیاک ساین ماه اسفند دو ماهی است که در خلاف جهت هم شنا می‌کنند.
این هم بخوانید
12 علامت تولد: تاریخ و ویژگی های شخصیتی هر زودیاک ساین

زودیاک ساین ها چه اهمیتی در زندگی ما دارند؟

جالب است بدانید افرادی که در یک برج فلکی مشترک متولد می‌شوند، معمولاً ویژگی‌های رفتاری مشابه دارند. البته که ویژگی‌های شخصیتی هر انسان با دیگری متفاوت است و هیچگاه کاملا مطابق هم نیست. اما بر اساس تحقیقات انجام شده، متولدین هر ماه در بعضی ویژگی‌ها مشترک هستند. چند مورد از مهمترین ویژگی‌های متولدین هر زودیاک:

 • برج فلکی حمل (فروردین): فعال، ماجراجو، دمدمی مزاج
 • برج فلکی ثور (اردیبهشت): عملگرا، سرسخت، توانمند
 • برج فلکی جوزا (خرداد): حاضرجواب، شوخ، باهوش، متفکر
 • برج فلکی سرطان (تیر): عاشق، احساساتی، مبتکر، دارای بصیرت
 • برج فلکی اسد (مرداد): پرشور، مغرور،‌مهربان، با اراده و قوی
 • برج فلکی سمبله (شهریور): دقیق و گاهی وسواسی، باهوش، کمالگرا، محتاط
 • برج فلکی میزان (مهر): با احساس، دلپذیر و خوش مشرب، هنرمند
 • برج فلکی عقرب (آبان): قدرتمند، ژرف اندیش، دارای قدرت درونی
 • برج فلکی قوس (آذر): کنجکاو، پر شور، سخاوتمند، فراموشکار، خوش شانس
 • برج فلکی جدی (دی): آرام و صبور، خودکفا، قدرت طلب، منضبط، مهربان
 • برج فلکی دلو (بهمن): مستقل، بلندپرواز، رازدار، دانا، استوار
 • برج فلکی حوت (اسفند): باریک بین، حساس، همراه، سازگار

Zodiac sign من چیست؟

پیدا کردن زودیاک ساین ماه تولد کار سختی نیست. کافی است به کمک تاریخ تولدتان و روزی که به دنیا آمده‌اید، برج فلکی ماه تولدتان را در مدار زودیاک پیدا کنید. علاوه بر این، سال تولدتان هم مشخص کننده زودیاک چینی شماست. زودیاک چینی برای هر سال یک حیوان را اختصاص داده است و شما به راحتی می‌توانید حیوان سال خود را پیدا کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

Rating 3.16 from 385 votes

مطالب مشابه