در زندگی همه ما کسانی هستند که برای ما ارزش زیادی دارند. به آن ها علاقه ی خاصی داریم و برایمان در دایره عزیز ترین ها هستند. و دوست داریم که این افراد از علاقه ی ما با خبر شوند و میان شلوغی زندگی و روزمرگی ها بدانند که جایگاهشان در قلب ما عمیق است. یکی از راه های ابراز علاقه به این افراد هدیه های بدون مناسبت تقویمی است. مناسبت هایی که تاریخ مشخصی ندارند ، به این دلیل که پیش بینی نمیشوند ، افراد را بیشتر غافلگیر میکنند. با ما همراه باشید تا 5 مناسبت غیر تقویمی برای هدیه دادن را با هم مرور کنیم.

مناسبت غیر تقویمی عذرخواهی

در روابط صمیمی و نزدیک که افراد با هم دارند اختلاف نظر و سوء تفاهم جزء جدا نشدنی رابطه است؛ که به دنبال آن دلخوری ها و ناراحتی اتفاق می افتد. ما نمیتوانیم روابطی عاری از دلخوری و بحث و سوءتفاهم داشته باشیم. روانشناسان و متخصصین در یک رابطه سالم، دعوا و اختلاف نظر در رابطه را صفر نمیدانند. اما برخورد و طریقه ی مدیریت این مساله است که یک رابطه ی موفق را از رابطه نا موفق جدا می کند. برای یک عذرخواهی کامل بعد از ابراز پشیمانی و عدم تکرار اشتباه لازم است که اشتباه را جبران کنیم . هدیه در این موقعیت و مناسبت میتواند خاطره ی تلخ دلخوری را به یک خاطر شیرین بدل کند. یک هدیه صمیمانه با یک متن عذرخواهی احتمال بخشیدنتان توسط عزیزانتان را به مراتب بالا میبرد.

برای قدردانی به عنوان مناسبت غیر تقویمی

یکی از پیام های مهمی که در روابط صمیمانه و عاطفی باید به طرف مقابلمان بدهیم این است: من از تو قدر دانی میکنم! قدر دانی به افراد احساس دیده شدن و امنیت خاطر می دهد. ما با قدردانی از عزیزانمان به آن ها می گوییم که متوجه زحمات و لطف ها و خوبی ها و همراهی هایشان هستیم . با قدر دانی می توانیم به عزیزانمان بگوییم که چقدر در زندگی ما حضور پررنگی دارند.اگرچه مهربانی ها و محبت های عزیزانمان را نمی توان با هدایای مادی هم ارزش دانست اما اگر برای قدردانی به آنها هدیه ای بدهیم ، با هر بار دیدن یا استفاده از این هدیه این پیام که برای ما با ارزش اند  و قدر حضور و محبتشان را می دانیم، دوباره در ذهن و قلبشان زنده خواهد شد. و دوباره به یاد خواهند آورد که چه میزان برای ما با اهمیت اند.

مناسبت غیر تقویمی
مناسبت غیر تقویمی

هنگام طی کردن یک دوره احساسی سخت

ذات زندگی پر از پستی و بلندی است . هر کدام از ما به طریقی رنج را در زندگی تجربه می کنیم. تجربه ی احساسات منفی در دوره های سخت ، انرژی و نشاط ما را می کاهد. پشت سر گذاشتن یک دوره افسردگی. طی کردن نقاهت یک بیماری. ورشکستگی های اقتصادی. کنار آمدن با سوگ از دست دادن کسی و … هر کدام به طریقی ما را خسته می کند. اتفاقاتی که ناگزیر اند و چاره ای جز تحملشان نیست.

این هم بخوانید
5 هدیه خاص برای ولنتاین

یکی از زمان هایی که میتوانیم به عزیزانمان نشان دهیم که برای ما با اهمیت اند و تحت هر شرایطی کنارشان خواهیم ماند همین دوره هاست. هدیه به عزیزانمان در این برهه ها به آن ها تداعی کننده احساسی است که در عبور از این شرایط تنها نیستند و ما با آن ها همراهیم. با هدیه دهی به آنها یادآوری می شویم که قوی اند. و از پس رنج ها برمیایند. این هم یک راه ساده هدیه دهی در مناسبت غیر تقویمی!

برای جشن گرفتن یک موفقیت

برای همدلی با انسان ها و به خصوص همدلی با عزیزانمان باید احساسات آن ها را درک کنیم. همدلی همیشه در احساسات منفی مثل غم اتفاق نمی افتد. لازم است همانطور که از غم عزیزانمان غمگین می شویم با شادی آن ها هم شاد شویم و این احساس را به آنها نشان دهیم. قبولی در یک امتحان سخت. موفقیت در دستیابی به یک جایگاه شغلی یا تمام کردن یک پروژه طولانی مدت و … می تواند بهانه خوبی برای هدیه دهی به عزیزانمان باشد. هدیه دهی در این مناسبت ها میتواند خاطره ی خوبی در ذهن طرف مقابلمان ایجاد کند. و به او این احساس را بدهد که ما از پیشرفت و رشد او خوشحالیم و مشوق او در این زمینه ایم.

بدون هیچ بهانه، فقط به خاطر اینکه دوستش دارید

یک شاخه گل، یک جعبه شکلات یا خوراکی مورد علاقه معشوقمان، هدایای کوچک و کم هزینه ای هستند. اما تاثیرات بزرگی بر روی میزان صمیمیت و رابطه خواهند گذاشت. یک هدیه بدون هیچ بهانه ای میتواند به طرف مقابلتان این احساس را بدهد که شما خالصانه او را دوست دارید و برای ابراز این علاقه نیازی به دلیلی بیشتر از این ندارید. شما اورا دوست دارید چون او دوست داشتنی است. هدایای بی بهانه از آنجایی که کاملا غافلگیرانه هستند میزان بیشتری از دوپامین ( انتقال دهنده عصبی که به هنگام لذت در شخص ترشح میشود) را در فردی که دوستش داریم آزاد میکنند. یک هدیه بدون هیچ بهانه ی خاص میتواند برای عزیزانتان خاص ترین هدیه شود. در این مورد به خصوص مناسبت غیر تقویمی هم وجود ندارد و مناسبتی برخواسته از نیاز به احساس صمیمیت بیشتر هست.

مناسبت غیر تقویمی بدون هیچ بهانه!

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید سپاس گزاریم. امیدواریم که این مقاله به شما در پیدا کردن یک مناسبت غیر تقویمی برای هدیه دهی کمک کرده باشد. و همچنین امیدواریم با خوانش این مقاله انگیزه ی بیشتری برای هدیه دهی و ابراز علاقه و بیان احساستان به عزیزانتان پیدا کرده باشید. اکنون که بهانه ی بیشتری برای هدیه دهی به افراد مهم زندگی تان دارید. با نگاه کردن به محصولات سایت سریع تر برای هدیه دهی اقدام کنید.

این هم بخوانید
روز پدر و 5 حقیقت جالب درباره آن

نام نویسنده: عارفه محلاتی